| anonim_4396 a întrebat:

Daca port bustiera, îmi afectează creșterea sânilor?
Adică mie nu îmi place deloc cum se vad sânii când nu port bustiera. Apropo am 12 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anais13 a răspuns:

Eu am purtat tot de pe la 12 ani. Ai grija sa fie o mărime potrivită tie, sa nu te strângă. Nu dormi cu ea, și nici cu sutien când vei ajuns. De preferabil s-o porți doar când iesi din casa.

| Crina141 a răspuns (pentru anais13):

Are ceva daca dormi cu ea?

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

La 12 ani le dai cu crema de galbenele si iti trec. Nu; bustiera nu influenteaza cresterea lor!

| Justme1997 a răspuns:

Nu afecteaza nimic, este mai bine sa o porți

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Nu afecteaza stai linistita,
sanii o sa se dezvolte in timp
si mai este ceva
iubesteti corpul tau
ai grija de el asa cum este natural
majoritatea care au facut interventii au suferit si au regretat
cele mai frumoase ganduri

| anonimaalee29 a răspuns:

Ar fi ok sa porti toata viata bustiere, cu sau fara burete, fiindca se spune ca sutienele afecteaza la un moment dat. Si bustierele sunt mult mai comode decat sutienul care te strange, iti lasa urme