| fixy a întrebat:

Daca pui sare de bucatarie pe periuta de dinti, iti inalbesti dintii? merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Da asa e cica iti albeste dintii sarea,dar o metoda mai eficienta care mie mi a dat rezultat a fost bicarbonatul de sodiu.a fost o perioada cand numai foloseam pasta de dintii, doar bicarbonatul, si dupa cum ti am mai sp mi a dat rezultate satisfacatoare!
mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| MicutzBlondutz a răspuns:

Da inti albeste dintii dar ti si distruge

| akta a răspuns:

Se deterioreaza smaltul.

| abcde12345 a răspuns:

Despre sare de bucatarie nu stiu sigur, dar bicarbonatul de sodiu ajuta dar iti si distruge dintii...

| aLL3xandra97 a răspuns:

Decat sa folosesti sarea pentru inalbirea dintilor mai degraba te duci la farmacie si cei inalbitor pentru dinti care SIGUR nu iti va distruge dintii. Sper ca te-am ajutat! happy Bye!

| AtN a răspuns:

Da stiu ca asa imi zicea si mie bunicul cand eram mai micwinking