| Aldutssss31 a întrebat:

Dacă slăbesc treptat,fără să fortez corpul, în jur de 20-22 de kg o sa mi se lase pielea? Am vazut la alte persoane care au fost grase, în special la cele care au slăbit peste 40 de kg.La mine sunt mai puține deci n-ar trebui să se întâmple asta daca nu ma infometez si fac sport, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti se lasa, in special daca esti pana la 30-40 de ani, maia les daca faci sport.

| Donsavas a răspuns:

Se va lăsa

| RoCkKiD a răspuns:

Nu conteaza ce sport faci daca e suficient de intinsa o sa ramana.

In cazul tau la 20 kg nu cred ca o sa fie vizibil mai ales daca pui putina masa musculara dupa ce slabesti.

| ruddy a răspuns:

20 de kg nu sunt chiar asa multe, nu cred ca ti se va lasa pielea, dar daca slabesti repede sigur vei avea vergeturi,

| aNdr3i1947 a răspuns:

Deci pielea ți se va lăsa în momentul în care slăbești multe kilograme deodată, insa la tine dacă vezi slabi treptat și nu vei dori o transformare cât mai rapida nu cred ca te vei confrunta cu problema această.
Sper ca te-am ajutat și succes în ceea ce ți-ai propus! happy