| Aldutssss31 a întrebat:

Daca fac sport si imi mentin pielea hidratata pot scapa de excesul de piele? Nu e foarte multa piele incat sa fie nevoie de operatie insa se vede urat, in special in zona abdomenului inferior, sani si picioare.Greutatea meu nu e inca cea dorita,dar mi-e teama sa nu arat mai rau daca slabesc mai mult.E cineva care si-a imbunatatit aspectul pielii dupa slabit doar prin sport? Repet, nu se vede ca la persoane care au slabit 60, 70 de kg sau mai mult, la ei e clar ca alta metoda nu mai e.Ca sa nu se agraveze, ar trebui sa raman la greutatea de acum, sa nu mai slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai grija sa nu slabesti prea rapid. Pielea se lasa si pentru ca se pierd rapid kg, si ea nu poate reveni la cum a fost inainte de ingrasare. Daca scade greutatea mai lent, pielea se poate adapta incit sa nu se vada urit dupa. Si, desigur, hidratarea e esentiala si aici, ca in orice parte a corpului.