| Mara6392 a întrebat:

Dacă slăbesc undeva între 20 și 25 de kilograme, atunci o să am piele lăsată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil daca slabesti super repede. Daca slabesti intr-un timp mai indelungat, s-ar putea sa nu ai problema asta. Dar si daca o vei avea, pielea isi va reveni cu timpul, la fel ca la femeile gravide. Important este sa slabesti, si sa o faci pentru tine si pentru sanatatea ta nu pentru altii. Eu am reusit sa dau jos in 3 luni vreo 4kg, nu este mult, dar este un pas in fata. Nu mai manca zahar, cipsuri si rahaturi de genu'. Plimbate, sau date cu bicla daca nu vrei sa faci sala. Nu mai bea sucuri si bea ft multa apa. Stay strong!

| Sekim a răspuns:

Daca deficitul caloric in care o sa intri o sa fie foarte mare, cu siguranta ca vei avea pielea lasata. Daca slabesti treptat si vrei rezultate foarte bune, nu o sa ai problema asta in mare parte.

| Ilovedinero a răspuns:

Daca slabesti brusc este posibil sa ai pielea lasata. Daca te ajuta: Mama a vrut sa slabeasca si a slabit mult si ea a avut o perioada in care era destul de plinuta iar cand a slabit a vazut ca pielea incepe sa se " lase" si si-a luat un aparat de masaj anti-celulita si iti facea cu ala cam30 de minute o data la doua zile si acum are o piele foarte intinsa si arata foarte bine

| Jessica1235 a răspuns:

Încearcă să slăbești câte 3 maxim 4 kg pe lună ca pielea să aibă timp să se tragă. Dacă slăbești brusc atunci da o să se lase. Și hidratează-te foarte bine.