| GGabiy a întrebat:

Daca stau langa o persoana stresata ( coleg de clasa ) pot sa devin si eu stresat? eu nu prea rezist la stres dar el nu are o problema si stresul se poate manifesta prin ras excesiv? stare febrila, consum de dulciuri, intepaturi in cap si agitatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RyanRo a răspuns:

Am citit de pe un blog acum vreo doi ani despre starile pe care le poti lua de la oamenii din jurul tau.
Spune ca poti lua starea de spirit de la cel care e stresat, fericit, depresiv. De pinde de ce energie emana pesoana de langa tine si de starea ta de spirit.
Daca tu ai o stare de fericire iar el de stres/tristete/suparare, poti sa il ajuti sau poti sa devi si tu stresat din cauza lui.