| Aldutssss31 a întrebat:

Daca sunt însărcinată pot mânca salata de boeuf cu maioneza din comert? cea de casa stiu ca nu e buna deoarece conține ouă crude.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cea de casa este mai sanatoasa. Se face cu un ou fiert si un ou crud.
Conteaza foarte mult ca ouale sa fie proaspete. Cum crezi ca rezista maioneza din comert atata timp, daca ar fi naturala?
Ce gandire imatură ai!

| MihaelaDart a răspuns:

Daca poftesti de salata beouf iti recomand sa o faci tu coninand carne de pui nu cea de vita si maioneza facuta din avocado https://lataifas.ro/......fara-ulei/ ori din smantana grasa, putina lamaie, o lingurita de mustar, piper si sare dupa gust si amesteci cu salata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cea din comerț conține mult mi multe substanțe nocive.

| Panamax a răspuns:

Exista si cea de casa cu maioneza fara ou.
Cauta salata de boeuf de post.
Pe cea din comert nu o mananc nici daca sunt mort de foame.

| Marbea a răspuns:

Sunt tratamente cu galbenus crud, atat timp cat sunt proaspete nu se intampla nimic. Galbenusul crud este foarte indicat pentru persoanele care au carenta de fier.
Maioneza din comert este o porcarie, nu zic, este foarte gustoasa dar daca ai citi ce contine nu stiu daca ai mai manca.
Asa ca poti manca linistit tot ce este de casa, gandeste-te ca si mama ta, si bunica totul au mancat natural si n-au patit nimic.