Întrebare recomandată | yumary a întrebat:

Am pregatit maioneza pentru salata boeuf peste 10 minute am pus-o in salata am amesteat si am observat ca s-a taiat.
Imi puteti spune cum pot salva salata?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Incearca cu un pic de zeama de lamaie sau cu mustar, sau mai bine sparge inca un ou si fa separat inca un pic de maioneza apoi sa le amesteci cu restul.

11 răspunsuri:
| xXdoareuXx a răspuns:

Era taiata dinainte. Trebuie sa fi mai atent/a. nu cred ca mai ai ce sa-i faci

| Încrucişătorul a răspuns:

Ce legatura are asta cu orgasmele si orgiile?

Sau, probabil, ai fetisuri cu salata?

| yumary explică (pentru Încrucişătorul):

Am mentionat pentru ce folosesc maioneza si in plus am ales categoria asta pentru ca e cea mai folosita

| ktlina a răspuns:

Cu albus! nici ci mustar nici cu nimic. de aceea trebuie sa pastrezi albusul cand faci maioneza. poate am 13 ani dar stau mult cu mama in bucatarie.

| adinaiuliana a răspuns:

Poti adauga niste oua.

| minho a răspuns:

Ca sa salvezi maioneza adaugi o lingura de mustar si amesteci bine, dar daca ai pus-o deja in salata nu cred ca mai ai ce sa-i faci.

| ROsiuGabi a răspuns:

Daca nu citeam "scuze de categorie" icepeam sa ma cam pune pe ganduri unde si cum folosesti maioneza.happy

| yumary explică (pentru ROsiuGabi):

Am pus intrebarea asta in aceasta categorie pentru ca aici intra cele mai multe persoane happy

| PirvuDaniel1996 a răspuns:

De acum inainte cand se taie maioneza pui putin mustar cam o lingura depinde de cata salata faci, si mesteci pana ce aceasta revine la normal. sper ca ti-am fost de ajutor

| gabryella02 a răspuns:

Cand se taie maioneza de obicei se mai pune zeama de lamaie sau cate o lingurita de apa (nu multa) pana cand se reface.Ca sa nu se mai taie evita sa pui mult ulei deodata.

| mihaimihai95 a răspuns:

O poti salva prin zdrobirea unui cartof fiert in vasul n care ai facut maioneza! Atentie.....maioneza trebuie sa fie amestecata constant si in aceeasi directie!