| Andreeaioan115 a întrebat:

Daca sunt la dieta nu ar trebui sa mananc o felie de paine neagra zilnic? ea ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Dieta la varsta ta cand inca esti in crestere? Credeam ca noi oamenii ne dorim sa fim sanatosi si sa traim mult, dietele tinandu-le dupa 30 sau 40 de ani, cand procesele metabolice incetinesc.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti la dieta nu ar trebui sa manaci paine deloc si nici produse cu faina sau alte cereale, nici dulciuri si nici sucuri.
Doar fructe proaspete, legume crude ori gatite, carne fara grasime fripta ori fiarta, peste si salate simple fara maioneze.
Binenteles ca nu se bea nici un fel de suc, doar apa plata.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu paine neagra, ci paine integrala sa mananci. Aia neagra poate fi amestecata cu melasa. Ai nevoie si de carbohidrati, pentru energie. Ca sa poti face sport. Dar sa fie extrem de sanatosi si nu hipercalorici. Limiteaza-te totusi la o fel de paine integrala pe zi, si aia dimineata! Si asa sigur slabesti. Ai rabdare, ca slabesti. Doar fa sport si mananca sanatos. Si nu mai manca nimic inainte cu 4 ore si jumatate sa te culci. Doar bea apa plata...

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

O felie de piine, chiar este indicata. Altfel, ajungi sa ai lipsa de unele vitamine.

Răspuns utilizator avertizat
| Printesa10TM a răspuns:

Doar o felie de paine neagra pe zi nu te ingrasa.

| AndreeaCr a răspuns:

Poti sa mananci linistita o felie de paine, intrucat are mai putine calorii decat cea alba si ajuta digestia. Orice aliment ingrasa, numai apa are 0 calorii.

| LoveTH4Ever a răspuns:

Neagra si graham nu ingrasa happy sa nu te atingi de painea alba.