| TPU_6107 a întrebat:

Daca te speli foarte des pe fata vindeca sau tine acneea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Spalatul excesiv pe fata poate agrava acneea. Pielea curatata in exces este stimulata sa produca si mai mult sebumm, rezultatul fiind inmultirea cosurilor.

| mgtow a răspuns:

Ca sa te vindeci de acne rupi cosurile pe rand si vezi cum dispare aia daca rezisti suferintei

| Meryem027 a răspuns:

Nu neaparat ca se vindeca. Aici depinde de fiecare tip de ten, dar daca te speli foarte des pe fata o sa vezi ceva rezultate. happy Bineinteles, rezultate bune. Asa ca recomandabil ar fi sa te speli cat mai des pe fata. Ciau!

| Deea a răspuns:

Ti se vindeca

| dorikut a răspuns:

Este indicat să te speli cât mai des pe fața atunci când vrei să scapi de acnee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca vindeca si eu am acnee, ma lupt de mult timp cu ea dar nu dispare chiar daca ma spal de 5 ori pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te speli prea des pe fata ati agraveaza acneea. Cel mai indicat de 2 ori dimineata si seara

| DianaCernisov2000 a răspuns:

Ce este acneea?

| udya a răspuns:

Sa te speli cat mai des pe fata este foarte bine cu un sapun dove este si mai bine pentru acnee.