| anonimul0724 a întrebat:

Sapunul protex cu vitamina E este esential pentru fata, adica indeparteaza acneea?
Dau funda
De cate ori sa te speli pe fata cu sapun?

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Nu cred ca indeparteaza/vindeca, acneea fiind hipersecreția glandelor sebacee iar sapunul Protex este antibacterian.Te poate ajuta sa ti tenul curat, sa nu se inflameze acneea, dar nu cred ca poate vindeca.Sincer,mai multe rezultate ai avea daca ai folosi un unguent cu echinaceea.Cel mai bine mergi la dermatolog, iti poate recomanda un tratament si vei scapa de aceasta problema.Sanatate multa.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe fata nu te speli cu sapun! Doar eventual cu cel destinat zonei fetei, pe fata te speli cu geluri de curatare potrivite tipului tau de ten si problemei pe care o ai.

| RAY a răspuns:

Acneea este cauzat de ceva din interior, un sapun nu poate vindeca acneea, pe mine zynerit plus o crem anti radiatie solara m-a ajutat mult, daca esti din tm isi recomand o doctorita foarte buna

| Elide a răspuns:

Nu te spala cu săpun,eu făceam asa înainte si mai erau imi usca fata si parca secretia de sebum era mai mare,eu folosesc apa micelara de la ivatherm apoi dau cu spray(apa termala) si apoi cu crema hidratanta toată gama de la ivatherm, acesta este ritualul de curățare si hidratare al tenului, dermatologul mi.a prescris tot, eu folosesc si Roaccutane, Nu mai am absolut nimic pe piele