| anonim_4396 a întrebat:

Daca te sperii poti face infarct? Si in ce conditii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| matrixismyname a răspuns:

Si in timp ce faci treaba mare poti face infarct, de ce? Stres asupra inimii (incordezi muschii/te chinui prea mult sa-i relaxezi)

Si la speriat, cred ca faci infarct din cauza nivelului de adrenalina, care creste brusc.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai daca aveai deja inima foarte foarte bolnava.

| FloareDeColt_1777 a răspuns:

Daca ai inima bolnava. Depinde.

| sariinaer a răspuns:

Haha tare asta va rog eu nu va mai purtati ca pasaricile, infarct poate sa faca doar oameni batrani care muncesc prea mult, nu dorm noptile, si au probleme mari cu inima, si oricum daca vrei sa nu faci infarct nici o data in viata ta si sa nu ai probleme de inima bea in fiecare zi ceai negru