| alma200033 a întrebat:

Daca umbli uneori pe gresie si parchet desculta nu se intampla nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poti face sky iarna pe gresie sau cadea pe ea daca e apa pe jos, cu parchetul e din lemn opreste caderea

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca este rece gresia : te poti "pricopsi " cu o raceala exact "acolo" unde cadura este mult mai buna

| ALGator a răspuns:

Nu. E chiar un lucru bun si necesar.
Exista o credinta ca "racesti" de la rece si frig, ceeace nu e adevarat. Raceala e de la virusi.
Evident ca trebuie sa ai grija de confortul tau termic daca mergi descult, sau nu. Chiar daca ai picioarele reci nu e niciun pericol. Eventual poti sa adormi ceva mai greu cu picioarele reci.

| annempx a răspuns:

Nu, nu se intampla nimic. Am gresie si parchet in casa si uneori merg desculta si nu mi se intampla nimic.

| Skiller1997 a răspuns:

Pai nu ti se intampla nimic dar, depinde daca este foarte frig te poti face cu o simpla raceala