| anonim_4396 a întrebat:

Daca un baiat la varsta de 14 ani incepe sa se masturbeze pana la varsta de 18 ani. Cam cati neuroni i-a murit? I-ar putea afecta gandirea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu are absolut nici o legatura una cu alta. Neuronii mor daca nu ii folosesti, adica stai in repaus mental fara a citi nimic, fara sa invata, fara a interactiona cu cineva. Masturbarea e complet separata... iti poate afecta modul in care gandesti referitor la viata intima, dar sa te prosteasca nu.

| LaLaura a răspuns:

Neuroni mor de la stres. Deci daca nu e prea mare stres la masturbare, nu i.a murit niciun neuron din cauza satisfacerii happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Neuronii iti mor cand scrii intrebari din astea nu cand te masturbezi

| mihai69 a răspuns:

Mult mai puțini decât dacă ar asculta manele sau ar viziona telenovele sau talk-show-uri stupide în loc de asta.

| CosminC86 a răspuns:

Mie mi se pare o prostie asta cu "moartea neuronilor"... 95% din totalul oamenilor se masturbeaza o data pe saptanana sau o data pe zi. Dupa logica celor ca au pretins aceasta teorie, ar trebui sa fim toti debili.

| Alequandra a răspuns:

Chiar vreau sa fac o gluma gen "Toti neuroni ti-au murit", insa crezand ca tu chiar esti neinformat, de la masturbare nu-ti pierzi nici un neuron. Cei care isi pierd neuroni sunt cei care cred un astfel de lucru

| Answerosu a răspuns:

I-au murit exact 0, 000000000000000000 neuroni din cauza masturbarii pentru. ca nu are nicio legatura! Tot incerc sa explic faptul ca masturbarea e EXACT ca sexul, EXACT ca penetrarea uterina si nu are niciun efect