| anonim_4396 a întrebat:

De exemplu daca un baiat incepe sa se masturbeze la 10 ani e ceva anormal?laughing

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu mi-am provocat singur placere poate si la doi ani. Tin minte sigur ca o faceam la gradinita cand trebuia sa dorm. laughing
Sigur ca mai cu ravna am facut-o dupa ce am mai crescut.
Referitor la sterilitate, este posibil ca, daca exagerezi cu satisfacerea/autosatisfacerea poftelor sa devi steril, dar eu am o fetita, asta inseamna ca nu am intrecut acea limita. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm... e puțin cam devreme, nu crezi? Mai târziu va avea o sexualitate foarte dezvoltată - plus că unde mai e copilăria?!

| ciprian222 a răspuns:

Cred ca da

| Banncoti a răspuns:

E posibil sa nu mai fie fertil? Sa ramana steril? Daca da care sunt sansele?

| Banncoti a răspuns:

Va rog niste raspunsuri exacte si concrete nu ca a lui ciprian222...lol

| Stroici_Ivan_1993 a răspuns (pentru Banncoti):

Tot o sa fie bine nimeni nimic nu pateste, baiatul i-a venit timpul mai inainte de dezvoltare, si daca i-a venit de pe acum inseamna ca corpul lui e in stare sa il tina in forma, e ca si la cei mai mari deja.

| Stroici_Ivan_1993 a răspuns:

Pai nu stiu eu cred ca depinde de cum este dezvoltat copilul, pentru ca fiecare are anii lui de dezvoltare. de exemplu eu am inceput la 11 big grin big grin