| tonyc7 a întrebat:

Daca un barbat se da frecvent cu gel de par (pentru a-l fixa, sa stea ridicat) o data pe zi sau o data la doua zile, risca sa cheleasca cu timpul din cauza folosirii acestor geluri? Pot fi considerate aceste geluri una din cauzele majore ale aparitiei cheliei la barbati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Chelitul sau nu este o chestie genetica. rareori depinde de anumite substante corozive. Nu cred ca este cazul gelurilor!

| Violleta2022 a răspuns:

Gelul de par si cremele sunt indicate odata la 5-6 luni, fiindca produc caderea parului, daca sunt folosite mai des.
Am vazut persoane cu zone largi fara par, din cauza ca au folosit zilnic acel gel de par.

https://d2cerka36d9z24.cloudfront.net/......V5chlg.jpg

| Brizbriz a răspuns:

Aham

| anonimuIl a răspuns:

Nu chelește.

| king5151 a răspuns:

Nu stiu de gel, dar eu ma dau cu fixativ de vreo 5-6 ani aproape in fiecare zi si nu am chelit, dar trebuie sa te speli si pe cap seara sa elimini fixativul ala din par