| Dina0896 a întrebat:

Daca voi alerga in fiecare seara timp de doua luni voi slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca dupa ce alergi bagi si un KFC cu sos de usturoi si un cola mare mai degraba de ingrasi. Nu e totul in exercitiu, ci mai mult in intregul stil de viata. Dar oricum, intre a nu alerga si a alerga, mai bine a doua varianta.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Daca alergi si dupa te duci acasa si mananci tot ce prinzi nu o sa slabesti...
Incearca sa ai un regim alimentar moderat si sa mananci usor, sa nu te grabesti, mai ales atunci cand chiar nu mai poti de foame... si sa faci mult sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult tine de alimentatie, mai bine mergi la dansuri sau fa un sport. E prea frig acum sa Alergi sad

| munteanuionvictor a răspuns:

Da,bineînțeles.

| DennisW a răspuns:

Vei face conditie fizica, ceea ce nu e rau oricum.
Slabitul presupune mai multi factori: Alimentatie, sport, echilibru hormonal. Daca mananci cinci hamburgeri pe zi si bei doua sticle de cola de 2, 5 litri, poti sa alergi cat vrei ca te vei ingrasa. La fel, daca ai o problema hormonala, care trebuie rezolvata ca sa poti sa obtii ce vrei.

| Kimball a răspuns:

Daca esti din TM putem alerga amn-2 laughing