| MizkifKEK a întrebat:

Daca vreau sa merg la medicul de familie sa iau niste motivari pentru ca am lipsit trebuie sa fac programare sau pot sa ma duc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

La noi trebuie sunata asistenta și făcută programare, altfel se plătește consultația și ce îmi prescrie nu e pe rețetă compensată. E mai sigur sa faci programare, chiar daca unele lucruri diferă de la cabinet la cabinet happy

| xandra0301 a răspuns:

Te duci si aștepți pe hol frumos asistenta și o intrebi dacă te poate ajuta. Dacă ai fost grav răcit mai bine ți faci și programare ca sa te consulte pentru ca este posibil sa ți ceara un aviz epidemiologic. La mine la liceu așa este acum, cer și aviz.