| jonydd a întrebat:

Dati-mi si mie un antrenament pentru maini, abdomen si piept ceva acasa ca nu pot sa merg la sala ceva improvizat orice mersi big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Salut!
1cel mai bun antranament pe care il poti face acasa pentru aproape toate grupele musculare sunt CLAR flotarile!
Flotarile actioneaza multe grupe musculare,si le fac chiar si sportivii care au ajuns la un nivel performant.
Flotarile actioneaza in primul rand pieptul- cand faci flotari cu mainile departate, si bratele(mai ales tricepsul) cand faci flotari cu mainile apropiate)
Ca impprovizatie poti folosi bidoane umplute cu apa(nu stiu la ce nivel esti tu acum) dar umpland bidoane cu apa si legandule intre ele cu u funie,si poti aplica un maner pe funie.
Si nu uita ca si alimentatia este foarte importanta.
Daca esti slabutz(suplimenteaza cantitatea de proteine si carbohidrati) carne,oua lapte,branza,fasole,orez,mazare
Daca esti mai plinut consuma doar multe proteine si mai putini carbohidrati(lapte slab, branza slaba, carne slaba)oua.
Cauta pe google-Alimente bogate in proteine(si alea iti vor creste muschii).
Ceea ce trebuie sa stii este ca tu trebuie sa provoci febra musculara.Pentru ca muschii cresc cand le provoci febra musculara.
Ca improvizatie eu am mai facut urmatorul lucru.:
Am turnat ciment intr-o galeata in care am infipt o bara exact pe mijloc.Am lasat sa se intareasca si apoi am bagat capatul celalalt in alta galeata cu beton.Am lasat iar sa se intareasca si apoi mi-a iesit un fel de haltera cu capete din beton(in loc de fier)
Tu alegi cat de grea sa faci haltera!
Succes cu muschiihappy

| EvangelineLovin a răspuns:

Tae Bo, e misto!

| jonydd explică:

Am 192cm intre 80 si 85kg pana acum sunt multumit de ce pot dar am nevoie si de aspect mai asa intelegi u :d

| alexutzuuuu a răspuns:

Imi poti da idul tau, te rog? As vrea sa vorbesc cu tine despre subiectul asta