| Crinelamnt a întrebat:

DAU FUNDĂ

Apa minerala îngrașă? Am auzit ca nu e recomandat sa bem prea multa apa minerala. De ce? Eu beau si cate o sticla de 2 l pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Apa nu ingrasa indiferent ca e plata sau minerala. Probabil se crede ca apa minerala formeaza calculi renali asa zisele pietre la rinichi, si este posibil daca se bea ani de zile.
Asa ca trebuie alternat cand apa plata, cand minerala cand de la robinet cand un ceai etc

3 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Foarte bine că bei apă zilnic, e foarte sănătos.
Apa minerală doar te balonează.
Eu îți pot recomanda Tușnad verde semi-carbogazoasă dacă cumva ai probleme la stomac și nici nu poți bea apa plată.

| Donsavas a răspuns:

Apa din comert dar si de la robinet/fântână este minerală deoarece contine minerale esențiale sau neesențiale. Tu faci referire la apa carbo-gazoasa, cea care te baloneaza si iti produce gaze. Aia se mai gaseste si in sifoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Mersi fain ca ma sperii! Eu beau apa minarala de 7-8 ani, poate si mai mul!