| Alexskvr a întrebat:

DAU FUNDA.
La copii cu dizabilitati se poate face electroterapie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SemJuizo a răspuns:

Da, se aplica electroterapia la copii in toate tipurile de patologie:
-boli articulare degenerative si posttraumatice;
-boli reumatismale abarticulare( muschi, tendoane, fascii si sinovie);
-boli ale nervilor periferici(leziuni traumatice si sechelele lor);
-inflamatiile abarticulare.

Numai bine!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine intreaba l pe medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate. Electro si fizioterapie. Dar numai cu trimitere, ca sa nu faci prostii

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Multora și nu doar celor cu "dizabilități" ar trebui să li se aplice proceduri de electroșocuri!
winking

| Alexskvr explică:

Pe mine mai intereseaza daca se aplica proceduri de electroterapie la copii?