| URK a întrebat:

De 1 saptamana tin o dieta...In fiecare zi obisnuiesc sa beau 1l de apa cu lamaie stoarsa in ea. Vreau sa stiu daca ma ajuta mult la eliminarea grasimilor si daca dauneaza intr-un fel corpului meu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| luciana200972 a răspuns:

Apa cu lamaie este foarte buna deoarece stimuleaza arderea grasimilor, este antioxidant si ajuta la eliminarea toxinelor. DAR mare grija deoarece lamaia in cantitati mari poate afecta inima si tensiunea, asa ca la un litru de apa nu stoarce mai mult de o lamaie. sanatate

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca nu ai probleme cu stomacul, nu iti dauneaza. Este o metoda buna de detoxifiere.

| ruPfashu a răspuns:

Si bea zilnic minim 2, 5L de lichide.