| Anonimul2k188 a întrebat:

De 2 - 3 zile a inceput sa ma doara testicul stang, chiar nu stiu de ce, nu m-am lovit sau ceva. Durerea nu o simt mereu, ba chiar deloc, doar cand il apas / ating putin mai tare. Cand eram mai mic am mai fost la urolog si mi-a spus ca sunt sanatos. Sa mai astept cateva zile, poate e de la o raceala ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Mergi mai intai la medicul tau de familie si apoi la medicul nefrolog sau urolog!

| AlexCristi97 a răspuns:

Este o zona foarte sensibila a testiculului care doare chiar daca apesi relativ incet. http://www.esanatos.com/imagini/medicale/testicul-1.jpg
Partea galbena din imagine. Nu stiu de la ce provine durerea dar am mai simtit si eu mai amplificata la palpare, dar in general trece in scurt timp.

| Heylin a răspuns:

Poate te doare ca nu ai intretinut o relatie sexuala de ceva timp. Sau ai intretinut dar prea des.

| Snickers1 a răspuns:

E normal, si eu am patit, poate ai stat intr-o pozitie incomoda

| Serbanescu_Claudiu_1996 a răspuns:

Iti sugerez sa mergi la medic, raspunsurile de pe internet sunt de multe ori gresite.