| Ady2098 a întrebat:

Buna seara TPU! Scuzati va rog categoria, dar aici am observat ca se raspunde mai rapid.
Sunt baiat, am 17 ani, si de 2-3 zile am niste dureri surde, rareori care deranjaza la spate, zona lombara, pe partea stanga mai mult, la testiculul stang, si uneori, daca apas pe testiculul stang ma doare, nu foarte tare, dar durerea se lasa usor pe testiculul stang. Mentionez ca in anumite pozitii nu ma doare, sau doare mai putin. Nu am facut efort exagerat, nu practic sport si nu m-am lovit. Poate sa fie cumva hernie? Sau vreo boala a testiculelor, rinichilor? Ma ustura usor cand urinez, dar asta se intampla mai de mult atunci cand ma mansturbam. E posibil sa fie de la asta? Pentru ca dupa mansturbare a aparut aceasta durere. Daca nu ating testiculul stang, durerea este doar deranjatoare (testicul si usor abdomen pe partea stanga ). Sau poate fi de la frig, am racit cumva la spate sau.? Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| angheladrian a răspuns:

Frate, uite nu are nicio treaba... cu durerea la abdomen pe partea stanga sau unde spui u ca te doare. si testiculul. deci fi atent! te doare cand stai pe scaun in fund simti durere acolo fara sa te doara si testiculul doar la abdomen? ca daca ai doar durere in zona aia fara testicul e ernie, fratemiu a patit la fel dar pe dreapta si s-a operat, faza e alta ca poate sa fie ernie perforata si asta inseamna ca ti se lasa pe testicul apasa pe el cand te asezi in anumite pozitii si este posibil sa te doara si testiculul, esti tanar nu cred ca ai u probleme cu rinichii, sau alte probleme, cel mai probabil ai ernie, du-te la un contro medical, nu mai sta, asa a stat si fratemiu si ii perforase, acum u fa un control, 70 80% ai ernie!