| Ioana_Luiza_1998 a întrebat:

De 2 ani jumate mi-a venit ciclul. Niciodata nu a fost reglat. Mi a intrziat trei luni la 13 ani. *Acum am 15 ani jumate.*astazi mi-a venit din nou dupa o pauza de 8 sau 9 luni in care nu a venit deloc. Ce se intampla? Ce ar trebui sa fac? Am nevoie de sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa mergi la gineoclog si eventual un endocinolog, pentru teste medicale si eventual medicatie, sa-ti regleze ciclul menstrual.
In cazuri de hipo ori hiper tiroidie, pot aparea aceste dereglari mari de ciclu.
Mergi la un endocrinolog sa-ti faci teste, este foarte serioasa problema si trebuie sa te pui la punct, cat de curand, pentru ca iti afecteaza si alte organe, nu doar ciclul menstrual.