| andreea_7947 a întrebat:

ma numesc Andreea si am 13 ani.De trei luni nu mi-a mai venit ciclul menstrual. Nu striu! Ar trebui sa ma ingrijorez? De obicei imi venea aprozimativ regulat. (Oare ce se intampla?)

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti inca mica si la varsta ta astfel de dereglari se intampla fara a avea neaparat o semnificatie grava. Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi deocamdata, mai poti astepta cateva luni.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o dereglare hormonală.
Ceaiul de crețișoară care este un stimulent hormonal natural te poate ajuta prin reglarea menstrei.
Sănătate.
Pa, pa.

| RXN a răspuns:

Daca nu ti-ai inceput viata sexuala, nu ai de ce sa-ti faci griji. Poate fi un dezechilibru, o raceala mai puternica si ti-a afectat organismul.Totusi,trei luni e putin cam mult, asa ca nu ar strica sa mergi la un medic ca sa te consulte, nu cumva sa ai altceva.happy

| 21Ada a răspuns:

Daca esti in primi 1-2 ani nu are nimic!

| Fn1613 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel, 3 luni am avut si eu intarziere, dar stai linistita ca e doar o dereglare, totusi daca intarzie prea mult, vorbeste cu mama ta si roaga-o sa te duca la un medic! paa! wave

Fn1613

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu am 13 ani si mi-a venit in prima luna si apoi nu mia mai venit de 5 luni ma puteti ajuta?

| amintirestearsa a răspuns:

Pai nu stiu...ai facut ceva? nu cred ca ai de abia 13 ani asa cred, probabil acum incepe sa ti se regleze na doar ai 13 ani, daca nu iti vine ar trebui sa vorbesti cu parintii tai sa te duca la un doctor...