| anonim_4396 a întrebat:

De 2 zile am ameteli si ma doare burta. Nu ma simt bine si daca stau mult in picioare...imi vine greata nu stiu cum. intrebarile sunt :

- de la ce?

- cum sa scap de starea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Poate a facut insolatie.Sau poate ai lipsa de calciu.

| darrio2007 a răspuns:

Esti insarcinata.

| Catalion a răspuns:

Probabil ai gastrita. Du-te la doctor sa-ti dea o reteta.

| gabriella_1970 a răspuns:

Poate fii de la faptul ca trebuie sa iti vina menstruatia, de la caldura, de la anemie, de la lipsa de vitamine, oboseala, stres, o tensiune prea mare sau prea mica. Discuta cu mama ta. Ea sigur va stii ce sa faca. Daca ametelile si durerile de cap persista mergeti la doctor.Multa sanatate!

| danyboy93 a răspuns:

De la ce? Cel mai probabil o indigestie. Cum scapi se starea asta? Daca iti vine sa vomezi cel mai bine ar fi sa o faci, te vei simti mai bine dupa aceea pentru ca vei da afara ceea ce nu i-a convenit stomacului tau. Daca nu se rezolva dupa asta atunci ar trebui sa te duci la un medic sa te consulte. Insanatosire grabnica. :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 11 ani.

| reyna_7838 a răspuns:

Poate esti insarcinatabig grin

| maria98 a răspuns:

Pentru a te ajuta treuie sa stiu varsta ta

dupa ce mi-a zici iti pot spune ce ai

cred ca este menstruatia

| (F) a răspuns:

Poate o sa-ti vina menstruatia