| just4you_6809 a întrebat:

De 2 zile ma doare urechea.Cred ca am tras curent ca am plecat cu capul gol dupa ce am facut baie.azi a inceput sa-mi curga apa din ureche.eu am avut otita si cred ca mi sa fisurat iar timpanul de curge lichid. A sunat mama la un medic si ne-a recomandat un tratament cu numai stiu ce antibiotice.Credeti ca e grav? Cunoasteti vreun tratament mai bun? dau fundita.rog a raspunde numai cei care se pricep in special doctorii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sfaturi in acest sens iti poate da un medic dupa consultatie, tot el iti poate da si un tratament adecvat.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Tratamentul se prescrie in urma consultatiei, ai din nou otita si probabil ti-a fost recomandat antibioticul uzual. Mergi totusi la un cabinet ORL, pe langa antibiotic mai sunt si alte medicamente care sa te ajute. Si cand ai otita trebuie sa eviti sa aduni apa in ureche, te cureti cu o solutie speciala cum ar fi Boramid - care din cate stiu calmeaza si durerea.

| ungurubulan a răspuns:

Inloc sa mergi la doctor sa te consulte mai bine pui intrebari pe aici?laughing