| Miruna19miru a întrebat:

De 2 zile simt niste bubite pe buze. Aceste bubite nu se vad, doar se simt, nu sunt dureroase, sunt doar deranjate pentru ca imi dau senzatia ca as avea zahar pe buze si nu il pot indeparta.
Precizez ca in fiecare seara ma dau cu un strugurel, deci nu sunt crăpate.
Ar putea fi din cauza ca nu prea beau apa iar in perioada asta ma dau pe față cu o crema care are antibiotic? Precizez ca nu ating buzele cu crema respectivă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ponturi a răspuns:

Posibil să fie de la cremă, încearcă să te dai cu apă oxigenată pe buze dacă nu cu miere de albine, cred că te mai ajută tinctura de propolis.