| Adelina1524 a întrebat:

De 3 ani incoace am niște înțepături la nivelul inimii, parca din ce in ce mai puternice. Am început sa am palpitații. Aceste înțepături se calmează cu zahar, dar nu știu înțepăturile sunt înțepături care totodată se simt ca si cum ar strânge cineva inima. Am început sa am amețeli si o oboseala cronica, pot sa dorm 24 de ore ca tot somn mi se face. As avea nevoie de o părere, merita sa vizitez un doctor sau e ceva normal vârstei (am 14 ani, fac 15)?
Tin sa precizez ca nu sunt dureri de la mușchii intercostali, adica la acele palpitații simt cum pulsează inima cu putere in tot corpul, rămân fara aer, ma simt slăbită si amețesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La 14-15 ani se produc schimbări importante în organism care sunt uneori însoțite de dereglări.
Dacă simți nevoie de somn, ai nevoie de somn.
Dar pentru înțepături la inimă și palpitații este bine să mergi la medic. Poate să fie ceva atipic, adică doar niște descărcări nervoase care să producă acele simptome, dar nimic grav în funcționarea efectivă a inimii.

| aXy99 a răspuns:

Du-te la medic, fa-ti analizele, eu cred ca ai carenta de minerale (calciu si magneziu), dar cel mai bine e sa verifice un medic asta.