| Darthmau5 a întrebat:

De 3 zile mi-a aparut o umflatura mare, rosie si dureroasa pe picior. Este si fierbinte la atingere. Mi-au mai aparut mai multe lucruri asemanatoare de-alungul timpului, dar erau formate in jurul unu cos. Ceea ce ma sperie este ca acea roseata s-a extins si nu uniform in jurul umfluturii, ci mai mult intr-o parte. Ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Poate sa fie o infectie, o reactie alergica sau poate chiar o boala a pielii. Fa-ti programare la un dermatolog, trebuie sa te vada un specialist pentru o parere avizata. Succes

| SperCaTeAjut a răspuns:

Cred ca este normal sa fie fierbinte. Du-te rapid la un doctor, s-ar putea sa ai o infectie de la ceva.

| Ildiko_Szabo_1951 a răspuns:

Oare poate fi vorba de o infecție la fiere sau ficat?