| alina_3443 a întrebat:

De 5 luni incerc sa raman insarcinata, am ciclul regulat de 28 de zile, dar in fiecare luna in perioada fertila ma dor ovarele, a 13, 14-a zi de la ciclu, am fost la ginecolog si totul este in regula, dar nu mi-a dat nimic pentru ovare cand ma dor.Sa fie oare asta problema din cauza careia nu raman insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jojo_2491 a răspuns:

Tu vrei sa ramai insarcinata si o multime de pustoaice de pe site NU vor sa ramana. daca tu si partenerul tau v-ati facut analizele si totul e in regula, lasa lucrurile sa vine de la sine.incercati sa va faceti mai mult timp pentru voi, sa va plimbati.mergeti la mare, eu am ramas insarcinata imediat dupa intoarcerea de la mare.nu stiu daca e adevarat, dar am auzit ca ajuta fertilizarea.acum,o fi asa sau nu, e bine sa va relaxati si puteti face dragoste pe malul marii, si cine stie... poate la anul vine barza.mult succes!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fi avut vreodata vreo anexita si sa fi ramas cu trompele infundate. Asta nu se vede la consultatii sau la ecografie, ci doar la o analiza dureroasa si invaziva numita histerosalpingografie. Dar pana sa ajungi acolo, partenerul tau trebuie sa faca o spermograma, fiindca e posibil ca problema sa fie la el.

| Lemonade_5302 a răspuns:

Porbabil e vorba de o cistita. Totusi, medicul a spus ca esti fertila?