| Anav1 a întrebat:

Buna ( întreb pentru o prietena).
Am ciclu regulat, de 4 luni incerc sa rămân însărcinată, in fiecare luna am întreținut relații sexuale neprotejate in perioadă fertila iar luna de luna, ciclu mi-a venit regulat. Problema e la mine sau soțul? Îmi doresc enorm un copil. Mulțumesc.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probleme pot sa existe la oricare dintre cei 2 parteneri dar de regula in majoritatea cazurilor problemele de infertilitate apar doar la unul dintre ei. In asemenea cazuri se efectueaza intr-un laborator specializat o analiza privind viabilitate a spermei, printr-o asa numita spermograma, fiindca este investigatia care se poate efectua cel mai rapid, usor, simplu si cu costuri minime. In functie de rezultatul obtinut medicul stie care sunt pasii urmatori si necesari de a fi facuti. Multa sanatate!