| RoMega270 a întrebat:

De 6 zile nu am mers la baie pentru ca imi este frica sa fac deoarece ma duare fundul
Am luat o pastila laxativă care cica ajuta dar eu vreau sa stiu daca inmoaie scaunul.
Vreau rasp rapid va rog
E serios!
Alte sugestii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Seroquel a răspuns:

Da.Laxativele in mod normal inmoaie scaunul.Nu mai sta asa,ia laxative (SennaLax,Ciocolax, crusin, senna etc)si cand iti vine mergi la baie, iar in viitor nu te mai abtine de la scaun, poti sa mori de la o constipatie severa..Deci niciodata sa nu te mai abtii.Iar daca te doare fundul ai putea avea hemoroizi sau fisuri anale care se trateaza la doctorul proctolog.Sanatate multa.