| Amonymmffg a întrebat:

De aproape o saptamana, dimineata cand ma scol pana pe la amiaza am stari de amețeala, slabicuni, batai exagerate ale inimii si stari de greata, dupa amiaza se mai amelioreaza dar totusi nu prea ma simt 100% bine si nu prea am chef sa fac lucruri care le faceam inainte.

Care ar fi motivul, poate sa fie o anemie sau e ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am starii de amețeala, slabicuni, bataii exagerate ale inimi si starii de greata"

sună la 112 pare ceva foarte grav!

| Invictusman a răspuns:

Dacă nu ești palid e anxietate cam asa se manifesta primele simptome, anxietatea cauzează palpitații ale inimii de regula nu anemia, iar faptul ca nu prea mai ai aceeași motivație indica ca te confrunți cu o ușoară anxietate, mai exact episod de anxietate.

| Amonymmffg explică (pentru Invictusman):

Crezi ca ar trebui sa merg la medica sau nu e cazul?

| Invictusman a răspuns (pentru Amonymmffg):

Avand în vedere ca ai aceste probleme de o săptămână da, ar trebui sa mergi la medicul de familie.

| Amonymmffg explică (pentru Invictusman):

Ok,mersi mult

| Invictusman a răspuns (pentru Amonymmffg):

Sa fi iubit/iubita.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca starea asta este deja de 1 saptamana, mergi la medic pentru investigatii medicale, ca nu-i normal.

| Amonymmffg explică (pentru Invictusman):

De unde si pana unde ai ajuns la asa concluzie

| Invictusman a răspuns (pentru Amonymmffg):

Fiindca și eu sufăr de anxietate.dar cauzele pot fi multiple de aceea am menționat sa mergi la medicul de familie.

| Amonymmffg explică (pentru Invictusman):

Ok,asa si voi face

| Invictusman a răspuns (pentru Amonymmffg):

winking