| yonutdaniel20 a întrebat:

De o saptamana si ceva am niste stari foarte urate care se manifesta prin respiratie grea, batai repezi ale inimii, oboseala, tulburari ale gandirii, stari de depresie, dar mai sunt zile cand ma simt excelent.Eu cred ca aceste stari sunt din cauza nivelului de calciu din sange. am 11.3. Voi ce credeti sa fie din aceasta cauza? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nivelul de calciu este absolut normal, nu exista nici un motiv sa-ti dea stari de rau. Mie mi se pare ca ai o problema emotionala care se manifesta cu simptome pseudo-cardiace. Cred ca un psiholog te-ar putea ajuta.

| Zenithf a răspuns:

Daca ti se intampla asta dupa efort, dupa ce ai stat in soare sau in urma altor conditii, se poate sa fie cum ai zis tu. Daca starile astea survin fara motiv, ma tem sa nu fie o cauza neurologica.

| s4a a răspuns:

E posibil. Nivelul tau de calciu nu e anormal insa e putin marit. Excesul de calciu este in general corelat cu deficit de fier sau magneziu.

| monique a răspuns:

Ar fi buna o cura cu magneziu si o cura in natura la bai. Vorbeste cu medicul despre asta.

| leona_3807 a răspuns:

Cel mai recomandat este sa mergi la doctor.baftatongue