| bluegreenjsjs a întrebat:

De aproximativ 3 zile imi apar pe corp un fel de pete care ma mananca foarte tare si dispar daca nu le fac nimic dar apar in alta parte. As putea sa nu ma scarpin dar nu pot, efectiv ma mananca si nici nu prea pot sa dorm din cauza asta. Ma dau cu crema pe ele dar nu face mai nimic. Cam de la ce ar putea fi? Daca le las asa e posibil sa treacă de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. e posibil ca boala sa devina cronica daca lasi de la sine sa treaca dupa un timp.du-te la un medic cat mai repede.

| Demidol a răspuns:

Si de ce nu ai mers a doua zi la medic? Poate crema cu care te dai, iti face mai rau. Mergi maine la o farmacie si luni de dimineata la medic.

| mngzx a răspuns:

Ia unguent Dermotis cu ihtiol si petrolatum(mie asa mi-a trecut )