| AvalohAlyn a întrebat:

De azi mi-a inceput o durere de rinichi care inca persista.E ca un junghi.O durere cand ma misc..de ce oare? Am mai avut si mi-a trecut de la sine.De ce poate sa apara? Nisip/pietre ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspunsul se găsește în întrebare, nisip/pietricele, asta poate fi cauza durerilor pe care le ai. Consumă lichide și sări pe călcâie sau urcă-te pe o masă, pe un scaun și sari. O să vezi că e de bine.

| Bastanul2018 a răspuns:

In mare parte ar putea fi o mica raceala. Te sfatuiesc sa mergi la medic si sa ii spui ce simptome ai. multa sanatate!

| NightLovell a răspuns:

Durerea pe care o descrii tu „înjunghie", apare și dispare brusc, este adesea cauzată de pietrele la rinichi care se blochează în uretere și poartă denumirea de colică renală.