| deyu001 a întrebat:

De cand m-am marit am o problema.Vara,cand este foarte cald transpir de trei ori mai mult de cat ar fi trebuit.Nu stiu ce se intampla.Eu nu pot sa ma imbrca cu tricouri foarte colorate pentru ca se vede prea mult si incerc sa evit pe cat posibil imbracandu-ma in negru. Oare trebuie sa consult un medic. Ajutati-ma va rog frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Sincer ar trebui sa mergi la medic dar si caldura e un motiv de a transpira toti transpiram. INcearca sa te speli cu bicarbonat de sodiu pui in apa si la picioare la fel. Ma invatat un cadru medical si functioneaza, incearca si tuo lingura in lighian cind te speli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca ceai de salvie! este foarte bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negru nu e bun pe toropeala asta de afara, iti va fi si mai cald.de ce nu porti alb? pe alb se vede? si eu transpir cam rau vara, dar dupa ce-mi dau cu antiperspirant(iti recomand Dove, sunt cele mai bune), imi dau si cu putina pudra pentru bebelusi, ca sa nu transpir si sa nu mi se irite pielea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa porti bluze mai decoltate la axila, astfel incat sa te poti spala mai des. Poarta intotdeauna un deodorant cu tine si spala-te si improspateaza-te atunci cand e cazul.
Eu am constat ca deodorantele cu bila ma protejeaza cel mai bine ( mai ales cele de la Avon ). De catva timp am reinceput sa folosesc si spreiuri normale, gen lady speed stick, garnier mineral 48 de ore si vad ca sunt ok.