| Lucyamaria a întrebat:

De cate kcal are nevoie omul pe zi?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Barbatii activi, au nevoie de 2500-3000kcal/zi.
femeile active, au nevoie de 2000-2500kcal/zi.
Poti afla mai multe, pe GOOGLE tastand cuvintele kilocalorii+necesari+zi

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"În România, recomandările sunt 2.500 - 3.000 de calorii pentru un bărbat, în funcţie de activitatea zilnică pe care o prestează, iar femeilor li se recomandă 2.000 - 2.500 de calorii." - SURSA :
http://www.csid.ro/......-10652924/

Toate cele bune.

| TazHD a răspuns:

Http://www.slabsaugras.ro/......-2601.html
Sper ca am fost de folos succes:D

| Spartacus1127 a răspuns:

Minim 2500. happy Maxim 3500
Ce depaseste 3500 este considerat exces.
Funda?