| alex495 a întrebat:

1. Cate kcal are nevoie o persoana de 18 pe zi ca sa fie ok?
2.cate kcal ar trebui in plus pentru a te ingrasa cu peste 100 de g pe zi?

4 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Nu încerca să mănânci peste măsură ca să te îngrași. Mănâncă puțin mai mult decât ai mânca în mod normal, dar mâncare sănătoasă și fă sport pentru a adăuga masă musculară, nu grăsime

| Vartolomei_Marionela_Si_Ioana_1972 a răspuns:

Iti recomand aplicatia myftesspal

| Angel16ms a răspuns:

Doza zilnica recomanadata este de 2000 kcal/zi. Ar trebui sa consumi zilnic cam 2500-3000 kcal/zi ca sa te ingrasi cu peste 100g pe zi! Bafta!

| ClaireMcCollins a răspuns:

Iti recomand aplicatia myfitnesspal. Iti va calcula exact numarul de kcal necesare pentru a ajunge la greutatea dorita.
Succes! happy