| roxiboo a întrebat:

De cate ori pe zi au voie diabeticii sa bea ceai?
Va rog, nu intuitii, ci lucruri adevarate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Neindulcit, ori de cate ori doresc.

| doctoressa a răspuns:

Daca este un ceai din plante preparat in casa, neindulcit, poate bea dupa bunul plac; eventual il poate indulci cu zaharina sodica/alt indulcitor.
http://www.i-medic.ro/boli/diabet-zaharat

| Raniia a răspuns:

Cat vreau dar fara zahar.