| User252426 a întrebat:

De câte ori se iau vitaminele(multivitamine și multi minerale) efervescent? Într-un an mă refer.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se iau când e nevoie, daca e nevoie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se iau dacă nu ai nevoie.

| Celcestietot a răspuns:

Scrie pe prospect, dar totodata iti poti intreba medicul de familie sau pe farmacist.

| ReddY25 a răspuns:

Nu se recomanda

| helpforyou a răspuns:

Daca nu iti sunt recomandate de medic nu ar trebui sa iei deloc.
Dar poti sa vezi ce scrie in prospect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata, urmeaza o dieta sanatoasa. Vitaminele si mineralele din pastile sunt ori in cantitati insuficiente ori inexistente.
Iar efervescentele sunt mai mari porcarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De preferat întreabă un medic specialist sau medical de familie eventual in privinta aceasta, sau chiar la farmacie (poate îți poate sugera ceva) însă se pot lua si numai o data intr-un an...

| DovleacTurbat a răspuns:

Ascultă-l pe tinderwolf