| Sawarekh a întrebat:

De cateva luni bune, tot imi apare un fel de batatura la degetul mare, langa unghe.

Practic mereu il inlatur cu foarfeca, apoi ma dau cu spirt, crema de galbenele iar peste cateva zile reapare iar.

Poate fi vorba de celule cancerigene?

Stiu ca poate fi amuzant, insa nu inteleg de ce nu dispare odata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este cancerigen. Degeaba tai daca nu elimini radacina. Iti recomand (asta folosesc eu): https://comenzi.farmaciatei.ro/......da-p302365 Eu am scapat de negi pe mana cu asta. Poti sa si mergi la farmacie si sa le spui situatia. Poate iti recomanda ceva mai bun!

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Poate fii datorita incaltamintei neadecvate care te strange.

| gabicoo a răspuns:

Încearcă cu Verolit. Caută pe internet cum se folosește.

| VoidEternal a răspuns:

Bataturile pot ajunge la nivelul la care se mai trateaza doar chirurgical. Eu am avut una la un calcai care asa a disparut.

Si acum am una la un deget mic de la un picior pe care o tai si eu periodic, pentru ca se reface dar nu ma incomodeaza asa de tare, nu ma doare. Mergi si la medicul de familie, vezi ce-ti zice.

| Dragobeta a răspuns:

Poate fi vorba de incaltaminte nepotrivita. Probabil prea stramta.
Cand vei schimba incaltamintea va disparea.