| Fefe_2282 a întrebat:

De cateva luni ma dureau mainile si imi amorteau.Nu aveam putere sa tin nimic in maini, de asemenea ma dor ingrozitor si picioarele, gleznele si calcaiele.Doctorul ortoped mi-a recomandat sa fac radiografii si din punct de vedere ortopedic nu am nimic la oase. Mi-a recomandat sa merg la un medic reumatolog.De o saptamana fac magneto-terapie si electro-terapie la maini si glezne. Durerea de la maini sa ameliorat dar gleznele si calcaiele ma dor in continuoare.Medicul mi-a zis ca am un inceput de reumatism. Ce imi recomandati ca sa imi treaca durerea de la calcaie? Va multumesc astept raspunsuri! OFER FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jeny1 a răspuns:

Reumatologul ți-a dat întâi să faci niște analize și după aceea ți-a recomandat procedurile sau ți le-a dat direct, fără să investigheze amănunțit? Eu cred că ar trebui să vezi dacă analizele spun că ai reumatism sau nu, dacă nu cumva ai o infecție în organism. Schimbă reumatologul dacă nu ți-a recomandat ce analize să faci înainte de ați da procedurile! Și cere analizele de rigoare! E dreptul tău să știi ce ai cu adevărat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai cere parerea unui medic. Daca se confirma reumatismul incearca Sacelu cica da rezultate...