| Kennedy95 a întrebat:

De cateva saptamani cand urinez urina e galbena si ma ustura canalul, in timp ce urinez si dupa, care sa fie problema? posibil sa am uretrita? intrebare doar pentru cei in cunostiinta de cauza, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai poate ai o infectie urinara de ce nu faci o analiza la urina? nu ai specificat cati ani ai si daca ti-ai inceput viata sexuala.
Cel mai indicat ar fi sa te adresezi medicului de familie si sa faci ceva analize
O zi bunahappy

| DrLolo a răspuns:

Clar ai o infectie bacteriana bea cat mai multe lichide apa, ceai pentru spalarea canalului si nu consuma sucuri acidulate daca durerea nu dispare sau se agraveaza consulta medicul de urgenta nu trata cu nepasare sau indiferenta sper ca ti-a fost de ajutor sfatul

| mititelumarius a răspuns:

Esti deshidratat. Nu consuma multa cafea si trebuie sa stii ca APA nu poate fi inlocuita de niciun alt lichid pentru asigurarea unei hidratari corespunzatoare. Nu strica nici un consult daca problema persita saptamana ce urmeaza.

| mititelumarius a răspuns:

"persista". Sa fiu in acord cu gramatica.

| Kennedy95 explică:

Am 20 ani si mi-am inceput viata sexuala, sunt plecat din tara momentan, o sa revin prin aprilie, atunci o sa ma duc la un control daca nu-mi trece, lichide consum, mai ales apa, tind si eu sa cred ca e vreo infectie urinara. e chestie de vreo 2 3 sapt si ma tot ingrijoreaza. multumesc frumos pentru sfaturi.