| girls_9639 a întrebat:

De cateva zile am o durere de burta groaznica ce as putea lua si care ar fi cauza? va rog raspundeti repede. Dau fundita pentru cel mai rapid si folositor raspuns.:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| poesia a răspuns:

Poate trebuie sa iti vina ciclul sau poate fi de la o raceala la ovare...sau chisturi ovariene. Ia no-spa 3 pe zi.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Medicamentul cel mai bun este sa afli cauza si sa o indepartezi. Daca este de la ovare, gasesti o gramada de tratamente naturiste pentru probleme de aceasta natura, sau tratamente pentru reglarea ciclului.
Dar poate fi de la stomac, ficat sau altele, intai afla cauza cum am zis, apoi vezi ce tratamente ajuta sa o indepartezi.

| 80Cris a răspuns:

In loc sa dai fundita pentru cel mai rapid si folositor raspuns mai bine te duci cat mai repede la medic. Dupa cum spui tu, daca te doare burta groaznic de cateva zile, de ce mai stai asa pe net sa afli un raspuns la ce? Cum putem noi sa-ti spunem ce sa iei cand durerea ta de burta ( groznica ) poate insemna ceva destul de serios? Eu iti spun un medicament... daca iti face rau si nu bine? Am rezolvat eu ceva sau tu?
Raspundem repede: du-te la doctor!
Numai bine!

| lya18 a răspuns:

Buna. Ia ketonal (e f. bun)

| razaila a răspuns:

Gastrita happy

| Allecsandra a răspuns:

Ce sa iei? Paracetamol.
Ce poate fii? Menstruatie! (depinde de varsta).