| Jass123 a întrebat:

Bună tuturor!
Am nevoie de ajutorul dumneavoastră!
Deci, ultima menstruație a fost pe data de 14 mai, dar a curs mai puțin decât de obicei, nu am reușit sa umplu nici măcar un tampon.
Mâine ar trebui sa îmi vina menstruația pe data de 7 Iunie.
Dar de câteva zile am stări de greață și amețeli. Am avut și mici dureri de burta ca și la menstruație dar nesemnificative.
În seara aceasta eram in dus și dintr-o data m-a apucat o durere mare de cap, am ieșit din dus și m-a apucat și amețeala și o greață groaznica, am încercat sa vomit dar nu am reușit…
Ce credeți ca ar putea fi?
Va rog sa îmi dați un răspuns.
Țin sa menționez ca sunt mama, fetița mea are 2 ani de zile.
S-ar putea sa fiu însărcinată?
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cand a fost ultimul contact sexual? S-a intamplat cu protectie, sau nu?

| Jass123 explică (pentru dullcat):

Nu mai știu exact can a fost… Nu s-a întâmplat.cu protecție, dar am uitat sa specific ca iau anticoncepționale

| dullcat a răspuns (pentru Jass123):

Trebuie sa tii evidenta, valabil si pentru perioada fertila, caci noi nu putem sti sau presupune pentru tine.

| Lioana a răspuns:

E posibil sa fi insarcinata dar fa un test de sarcina pentru a afla daca esti.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, nu striga totuși să consulti un medic( pana la urma, aici pe TPU nu suntem în măsură să îți dăm sfaturi, pentru ca nu avem studii în spate ci poate doar sa presupunem sau să vorbim din experientele anterioare, deci neapărat o vizita la medic, ceva.
Iar data viitoare neapărat protejare în timpul actului sexual( nu ca un copil ar fi o problema, dar pe lângă el, puteți lua și bolile cu transmitere sexuala, deci mare atenție).