| Lola200228 a întrebat:

De cateva zile am observat ca am mici venisoare pe albul ochilor. Si am observat ca sunt persoane care au albul ochilor alb. De la ce ar putea apărea aceste vene? Aveti si voi? E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toti le avem. La unii sunt mai pronuntate iar la altii mai putin pronuntate. Te-ai nascut ieri dacă abia le-ai vazut acum?

| sierra1 a răspuns:

Cu toții avem - le-ai avut și tu dar poate nu ai fost atent la ele

| alex495 a răspuns:

Oboseala in general, dar poate fi si cum a spus Elena. Eu am vazut ca daca dorm putine ore cateva nopti la rand imi apar

| crysty1222 a răspuns:

Cu totii le avem, doar ca la unii sunt mai pronuntate la altii nu. Ele se maresc din cauza oboselii, din cauza ca stai prea mult in fata calculatorului etc. Daca ele sunt foarte pronuntate si vezi ca in cateva zile nu-si revin, mergi la un medic oftalmolog. El iti poate recomanda si niste picaturi pentru ochi.

| elenamarian95 a răspuns:

Buna! Si eu am aceste vene in albul ochilor, nu este nimic grav, le-am avut dintotdeauna, cineva mi-a spus ceva gen ca pot avea tensiunea oculara mai mare sau ceva de genul asta...