| IoanaMra a întrebat:

De cateva zile ma mananca ochii si cand pun mana ma dor! Ce sa fac? Ce as putea folosi sa-mi treaca? A da, si cristalinul ( albul ochilor ) este aproape rosu. Ma gandeam sa imi cumpar picaturi. dar nu stiu exact de care anume. Stiti voi ceva? Fundita! :O3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai bine mergi la un consult oftalmologic, poate fi orice!
Dă din abundență cu apă pe față.
Pa, pa.

| stejara2 a răspuns:

Buna! Sfatul meu este sa mergi la oftalmolog sa faci un control de specialitate, caci poate fi o conjunctivita acuta, care se trateaza de la caz la caz...Sanatate!

| MissBeer a răspuns:

Cristalinul nu este albul ochilor, ci lentila biconcava care ajuta la formarea imaginiilaughing. Aia alba se numeste sclerotica. Si eu ti-as recomanda tot Visine.

| Brittanie a răspuns:

Buna.
Cred ca cel mai bine ar trebui sa mergi la un oftalmolog.Cred ca asa este cel mai bine deoarece nu este nimeni doctor pe aici(cred).Pa! Bafta!

| TheBlueDragon a răspuns:

Te sfatuiesc sa te duci la oftalmolog...
Nu iti pune vederea in pericol!
Asculta de specialisti.

| yiulius a răspuns:

Du-te la medic nu mai ezita e destul de periculos

| raul93 a răspuns:

Iti recomand picaturi ''Visine''2 picaturi in fiecare ochi de 2 ori pe zi are efect imediat